Rozjaśnianie włosów z ciemnych na blond

Kolor włosów
5 (100%) 1 vote

Kobieta zmienną jest – wiadomo nie od dziś. Wszystkie wiemy też, że najbadziej chcemy tego, czego nie mamy. Blondynki chcą mieć ciemne włosy, brunetki wolą blond, panie z kręconymi włosami marzą o prostych pasmach, a posiadaczki prostych włosów chcą mieć loki. Na szczęście przy odrobinie wysiłku każda fryzura jest łatwa do zrealizowania, nie tylko jeśli chodzi o uczesania, ale także o zmianę koloru. Szampon do rozjaśniania włosów jest dostępnym w praktycznie każdej drogerii, a jego użycie jest bardzo łatwe. Co należy wiedzieć o rozjaśnianiu włosów? Zapraszamy do lektury!

Farba do rozjaśniania włosów – dobry pomysł?

Wiele z nas na hasło farba wpada w przerażenie. Bez obaw – opinia, zgodnie z którą farbowanie niszczy włosy, jest nieco naciągana. Oczywiście nie pozostaje ono bez wpływu na nasze włosy, ale obecnie dobór odpowiednich produktów czyni je znacznie mniej szkodliwym. Wystrzegajmy się preparatów niskiej jakości, z zawartością amoniaku, a po farbowaniu zadbajmy o włosy. Dzięki temu będziemy mogli długo cieszyć się świetną fryzurą. Rozjaśnianie, które jest sporym wyzwaniem, warto wykonać pod okiem fryzjera lub doświadczonej przyjaciółki – może się w przeciwnym razie skończyć małą katastrofą. Farba do rozjaśniania włosów zawiera wyższe stężenie emulsji utleniającej, ponieważ ma za zadanie wykonanie trudnego zabiegu. Jeśli pierwszy raz planujemy taką czynność, lepiej poradzić się specjalisty. Nie każda z nas będzie wyglądała w takim rozwiązaniu korzystnie. Przykładowo, kobiety o rudych i kasztanowych włosach nie powinny decydować się na czerń lub platynę, natomiast rudość i złoty blond nie jest najlepszy dla brunetek oraz szatynek. Złoty blond za to niekonieczne będzie dobrze wyglądała w zimnych odcieniach – czerni, rudości czy szarości. Rozjaśnianie to więc poważny zabieg -można wykonać go tonikami czy lotionami, jednak takie kosmetyki zadziałają odpowiednio tylko w rozjaśnianiu o dwa tony przez niskie stężenie wodoru. Radykalna zmiana z brązu na blond wiąże się z dekoloryzacją, czyli odbarwieniem włosów za pomocą specjalnych emulsji lub najbardziej wydajnych past i proszków dwuskładnikowych. Są wyposażone w składnik silnie alkalizujący, wzmacniacz rozjaśniania oraz w oksydant z nadtlenkiem wodoru o stężeniu nieprzekraczającym 12%. Na taki zabieg lepiej zdecydować się u specjalisty.

Czy szampon do rozjaśniania włosów działa?

Dla pań, które wolą naturalny efekt lub chcą jedynie delikatnie rozjaśnić swoje pasma, wystarczającym produktem będą kosmetyki delikatnie rozjaśniające włosy. Dodadzą one blasku włosom i ożywią fryzurę, dlatego jak najbardziej poleca się pierwsze próby z kosmetykami takiego rodzaju. Szampon rozjaśniający włosy na pewno zadziała na nie mniej inwazyjnie niż farba do rozjaśniania włosów czy często mocne oksydanty. Kosmetyki rozjaśniające świetnie sprawdzą się u pań, które regularnie rozjaśniają włosy. Latem można spokojnie z tego zrezygnować i zaoszczędzić czas oraz pieniądze dzięki rozjaśniającemu sprayowi czy innemu kosmetykowi o takim działaniu. To doskonały wybór także dla kobiet pragnących uzyskać na swoich włosach efekt słonecznych refleksów –  nie jest tutaj potrzebne inwazyjne rozjaśnianie, a szampon do rozjaśniania włosów pomoże uzyskać wakacyjny efekt. Zaletą z pewnością jest ich cena – niższa niż w przypadku farbowania i rozjaśniania oraz mniej inwazyjny i niszczący efekt. Godne zaznaczenia jest jednak to, że efekt rozjaśniający na ciemnych włosach nie będzie tak intensywny jak przy rozjaśnianiu – włosy będą jaśniejsze tylko o kilka tonów.

Przemyśl dobrze rozjaśnianie

Przed wizytą u fryzjera lub pierwszymi próbami rozjaśniania trzeba taki zabieg dobrze przemyśleć. Konieczne jest dobranie odcienia do swojej urody, ale także zwrócenie uwagi na to, że taki zabieg wiąże się z późniejszą, wzmożoną pielęgnacją pasm oraz większą koniecznością dbania o włosy. Kosmetyki pielęgnacyjne to jedno, ale zazwyczaj rozjaśnianie wiąże się z częstymi wizytami u specjalisty. Na pewno jednak kiedy pomyślimy o wszystkich za i przeciw to wybierzemy mądrze. Zachęcamy do spróbowania, może będzie to fryzura wprost stworzona do naszych potrzeb?