Najlepsze kosmetyki na zimę

Kosmetyki na zimę
5 (100%) 1 vote

Zima to wyjątkowo ciężka pora roku dla naszej skóry. Najbardziej cierpi ta na naszej twarzy – to jej najczęściej dotyka zimny wiatr, śnieg oraz mróz. Wspólnie powodują, że pojawiają się odmrożenia, a suche, zimowe powietrze sprawia, że pojawia się pękanie naskórka oraz odwodnienia. Nic dziwnego, że skóra w takich okolicznościach zasługuje na specjalne traktowanie. Zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami to jedno, ale równie ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Jak wybrać krem zimowy?

Krem na zimę do twarzy

Wyjątkowe, zimowe warunki atmosferyczne sprawiają, że ochrona twarzy zimą jest gorsza. Naturalna ochrona lipidowa naskórka słabnie, a mróz i wiatr powodują również, że skóra tworzy mniej naturalnego łoju, który ją ochrania. Staje się przez to podatna na odmrożenia. Dodatkowo suche powietrze wewnątrz pomieszczeń oraz ogrzewanie pozbawiają skórę wody, co powoduje jej łuszczenie się i pękanie. Dlatego też tak ważny jest odpowiedni krem i pielęgnacja. Nie wystarczy ciepło się ubrać, założyć ciepłą kurtkę, buty i rękawiczki – skóra twarzy również wymaga ochronnej warstwy. Jest jedna podstawowa zasada, jeśli chodzi o krem zimowy: musi być tłusty. Najlepiej, aby zawierał także jak najmniej wody, ponieważ aplikowana na powierzchnię skóry zamarza i czyni więcej szkody niż pożytku. Tłusta warstwa, którą pozostawia tłusty krem na zimę do twarzy tworzy na niej warstwę ochronną, która nie dość, że nie zamarza, to zapobiega ucieczce wody oraz chroni przed złymi warunkami atmosferycznymi. W czasie zimy zatem zapominamy o lekkich, żelowych i nawilżających kremach, a stawiamy na ciężkie, natłuszczające kremy zimowe.

Krem zimowy – jak nakładać?

Wystarczy aplikacja tuż przed wyjściem – niewskazane jest oczywiście przesadzanie. Zmyć warstwę tłustego kremu można zaraz po powrocie, tak aby zapobiec jej „przeładowaniu” i „przytłoczeniu”. Pamiętajmy także o tym, że jak w każdej innej porze roku dotyczy nas również dokładne, ale delikatne oczyszczanie twarzy. Tym bardziej że krem na zimę do twarzy może powodować zwiększone pojawianie się zaskórniaków i pryszczy. Nie należy zapominać także odpowiedniej pielęgnacji na stoku, co jest szczególnie istotne, ponieważ dodatkowe zagrożenie stanowi promieniowanie słoneczne. Zwykły, tłusty krem zimowy to nie wszystko – nie obejdzie się bez ochrony w formie filtra. Tym bardziej że śnieg odbija bardzo dużo promieni słonecznych, które są bez znaczenia dla naszej skóry. W tym przypadku polecany jest specjalny, dedykowany na stoki produkt, warto wybrać ten z olejami roślinnymi lub taki, który zatrzyma wodę w komórkach. Konieczne będą również składniki nawilżające oraz oczywiście wysoki filtr. Krem można po powrocie ze stoku delikatnie zmyć.

Dobór kremu zimowego do cery

Każda cera ma inne wymagania – dotyczy to także zimy, ponieważ podczas tej pory roku warto szczególnie uważnie dobierać kosmetyki pielęgnacyjne. I tak dla cery suchej konieczny jest gęsty produkt, który poza natłuszczaniem powinien nawilżać, najlepiej posiadając dodatki masła kakaowego lub shea. Skóra tłusta wymaga bardziej lekkiej konsystencji – aż tak gęsty krem nie jest wskazany – konieczne będą bibułki matujące do ograniczenia świecenia się skóry, krem można także zmywać zaraz po powrocie. Skóra naczynkowa wymaga specjalnej opieki – również wskazany jest ochronny, tłusty krem na zimę do twarzy, ale powinien być stosowany w duecie z produktem przeznaczonym do pękających naczynek. Warto pamiętać także o specjalnym kremie dla delikatnej skóry dziecka – pozbawiony barwników, zapachów i chemii będzie najlepszą ochroną dla cienkiej skóry malucha. Dzięki takim kosmetykom żadna zima nie będzie straszna!