Modne krótkie fryzury. Inspiracje

Krótkie włosy
5 (100%) 1 vote

Krótkie włosy nadal są na naszych ulicach odrobinę w mniejszości, jednak wielbicielki krótkich fryzur w tym sezonie mają w czym wybierać. Kto wie, może pod wpływem nowych trendów niejedna posiadaczka długich włosów zdecyduje się na krótkie strzyżenie? Zachęcamy do zapoznania się z tegorocznymi propozycjami dedykowanymi do krótkich włosów.

Krótkie włosy – fryzury damskie

Decydując się na krótkie włosy, musimy pamiętać, że ilość fryzur, które możemy z nich wykonać, jest znacznie mniejsza, ale co za tym idzie, o wiele łatwiej zadbać o krótkie włosy i zająć się ich pielęgnacją. Krótkie strzyżenie to odważny krok, ale wykonane pod ręką doświadczonego i zaufanego fryzjera na pewno będzie dobrym rozwiązaniem! Dobrze dobrana do twarzy fryzura sprawi, że wszystkie nasze atuty będą podkreślone, a niedoskonałości zniwelowane. Na lato warto postawić na krótkie włosy – fryzury damskie można wyczarować o wiele szybciej! Pozwalają one nie tylko odmłodzić swoje rysy, ale także sprawiają, że włosy odżywają i stają się mocniejsze.

Dla kogo krótkie strzyżenie?

Krótkie włosy nie są jednak dla każdego. Najbardziej polecane rozwiązanie to krótkie włosy w przypadku owalnej lub trójkątnej twarzy, a także drobnej budowy. Należy także wziąć pod uwagę typ włosów – dla cienkich pasm najlepsze będzie cieniowanie w okolicy uszu, które spowoduje, że włosy będą wyglądały na bardziej gęste. Pozwoli im to również zyskać lekkość i puszystość, a by dodatkowo ją podkręcić, warto spróbować suszenia pasm pod włos. Dla posiadaczek sztywnych włosów także odpowiednie są krótkie włosy – fryzury damskie w tym wypadku powinny być tak dobrane, by tył pasm spadał na kark, boki sięgały uszu, a na czubku głowy były jeszcze nieco dłuższe. Dla pań z falującymi włosami obowiązuje podobna zasada, a w wypadku pasm kręconych – im krótsze włosy, tym lepiej będą się układały. Istotna jest również długość włosów, ich gęstość czy kolor. Ciemne oraz dość rzadkie pasma powinny być obcinane warstwowo, w przeciwnym wypadku bowiem będzie przez nie prześwitywać skóra. W przypadku jasnych włosów nie jest to tak widoczne. Jeśli chodzi o kształt twarzy, dla tej trójkątnej dobrze dobranym dodatkiem będzie grzywka, która pomoże jej zyskać owal. Kwadratowa twarz zyska smukłość dzięki miękkiemu cięciu na pazia, które będzie nieco dłuższe i zaokrąglone po bokach. Pasma przy szczęce i podgolony kark wydłużą krótką szyję, a zmarszczki czy zmęczenie widoczne na twarzy poprawi potargane, krótkie strzyżenie. Jeśli natomiast mowa o twarzy owalnej, sprawdzi się tutaj mocne cieniowanie, grzywka zachodząca na oczy oraz wyraźny przedziałek, ale przy nieregularnej linii strzyżenia.

Inspiracje krótkich fryzur

Codzienne uczesania również warto układać zgodnie ze swoim kształtem twarzy. Fryzura na zapałkę nie pasuje osobom o płaskiej głowie, natomiast bardzo krótkie cięcia warto polecić kobietom o delikatnych rysach z wyraźnymi cechami takimi jak regularne brwi czy pełne usta. Dłuższe pasma warto dodać, kiedy chcemy zakryć odstające uszy, złagodzą one również męskie, twarde rysy. Fryzury łatwo ułożyć kosmetykami, do tych ekstrawaganckich sprawdzi się guma do stylizacji, a cienkie pasma podkreśli lotion. Gdy chcemy uzyskać efekt mokrych włosów, warto wybrać żel. Zdecydowanie odradza się natomiast obciążający wosk. Układanie włosów warto też rozpocząć, gdy pasma są już suche. Będą lepiej się prezentować i uczesanie przetrwa dłużej. Zachęcamy do eksperymentów i prób uczesań najbardziej dopasowanych do naszych potrzeb i stylu życia. Na pewno dodadzą uroku!