Komu pasuje grzywka?

Grzywka
Rate this post

Jednym z wyjątkowo silnych trendów, jeśli chodzi o fryzury jest z całą pewnością grzywka. Od lat posiada mocną pozycję, a modyfikacjom ulegają jedynie jej kształt, długość czy forma. Polecamy zatem samej zdecydować się na grzywkę. Ostrożnie jednak – grzywki damskie to wyzwanie. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego kształtu do naszej twarzy, do tego, czy nosimy okulary oraz do tego, jak układają się nasze włosy. Zapraszamy do artykułu, w którym znajdują się liczne porady dotyczące tej fryzury.

Grzywki damskie – wybierz mądrze

Podstawą przy dobieraniu grzywki jest wspomniane już dopasowanie do kształtu twarzy, które zaraz omówimy. Niejedna z nas na pewno słysząc „grzywka”, myśli wyłącznie o koszmarku z dziecięcych lat lub samodzielnie obciętej, krzywej fryzurze, która powstała na naszej głowie w wyniku dziwnego eksperymentu. Na szczęście obecnie to już za nami, a dobry fryzjer sprawi, że każda z nas będzie dobrze prezentować się w cięciu z grzywką. To istotne, ponieważ nie każdy fryzjer jest w stanie wykonać to, o co go prosimy – a półokrągła grzywka nie pasuje wszystkim. Kształt naszej twarzy ma bowiem priorytetowe znaczenie przy każdej fryzurze, ale jeśli chodzi o grzywkę, ma ona ważną rolę do spełnienia. Prawidłowo dobrana fryzura – również z grzywką, rewelacyjnie ukrywa to, czego nie chcemy pokazać, a zarazem podkreśli cechy, którymi możemy się pochwalić. W duecie z odpowiednim makijażem może w istotny sposób zmienić nasz wygląd – oczywiście na lepsze.

Półokrągła grzywka – dla kogo?

Posiadaczki okrągłej twarzy nie wydają się szczególnie zadowolone z tej cechy. Niepotrzebnie – to kształt, który odpowiednio podkreślony charakteryzuje się dużym urokiem. Mimo, że pojawiają się opinie o unikaniu grzywki przy posiadaniu okrągłej twarzy, to zdecydowanie warto spróbować. Dobrze wykonana grzywka wyszczupla twarz, a idealną opcją jest półokrągła grzywka w lekkiej, delikatnej wersji. Alternatywną opcję stanowi lekko wycieniowana grzywka na bok. W zespole z długimi włosami ładnie wysmukli twarz – koniecznie z przedziałkiem z boku! Natomiast do twarzy owalnej, uważanej za kształt idealny, najbardziej odpowiednia będzie grzywka prosta. Dla pragnących nieco skrócić twarz warto postawić na ukośną grzywkę, która dodatkowo podkreśli symetrię całej twarzy. Uwaga – na to rozwiązanie decydujmy się wyłącznie posiadając puszyste włosy o dużej objętości. A jeśli dodatkowo mamy falowane włosy, falowana grzywka sprawi, że będziemy wyglądać bardziej dziewczęco, a cała fryzura będzie bardziej lekka. Owalna twarz to kształt, który wygląda atrakcyjnie w większości fryzur – szczególnie dobrze wyglądają w tym wypadku długie boby czy lekkie cieniowanie wzdłuż twarzy.

Kwadratowa i trójkątna twarz – jakie wybrać grzywki damskie?

Ostre i dość trudne rysy, które występują w przypadku twarzy kwadratowej to nie problem. Prawidłowe cięcie może odpowiednio ją złagodzić. Dobrą opcją jest na przykład wycieniowanie pasm i złagodzenie ich postrzępieniem. Unikać należy geometrycznych kształtów, a jeśli chodzi o grzywkę, musi być w tym wypadku asymetryczna i lekka. Proste formy bardziej poszerzą twarz i podkreślą i tak już ostre rysy. Dobry pomysł to także grzywka podkręcona lokówką lub prostownicą – to recepta na zmiękczenie twarzy. Jeśli chodzi o całą fryzurę, polecamy long boba oraz pasma do ramion, bardzo zresztą modne i dopasowane do każdego kształtu twarzy.

Twarz trójkątna to wymarzony kształt do grzywek – najbardziej rekomendujemy grzywkę na boki – popularną wśród wielu pań i wygodną w stylizacji. W przypadku twarzy trójkątnej dobrym wyborem jest nawet prosta oraz półokrągła grzywka – w tym przypadku łagodzące wysokie czoło i pomagające zyskać twarzy urok. Nie ma obaw także przed fryzurą pełną nieładu – szalony przedziałek czy potargane pasma to w tym przypadku wskazane zabiegi. Widać więc, że do każdego kształtu twarzy można dopasować odpowiednie rozwiązanie, które podkreśli, co trzeba i ukryje, co mniej atrakcyjne.