Klasyczne fryzury damskie

Klasyczne fryzury - dilemmasmagazine.pl
5 (100%) 1 vote

Klasyka zawsze jest w cenie i nigdy nie wychodzi z mody, a co najwyżej zyskuje swoją odświeżoną wersję. Dobrze wygląda niemal na każdej osobie, świetnie się prezentuje i nigdy nie starzeje. Podobnie wyglądają klasyczne fryzury damskie. Od lat popularne są uczesania i strzyżenia damskie, klasyczne i cały czas na topie, znajdujące się wśród pewnych rozwiązań na każdą okazję. Łatwe w adaptacji i zmianie – poznaj je razem z nami i eksperymentuj z nimi do woli.

Klasyczne fryzury damskie – najlepsze uczesania

Zacznijmy od uczesań, które nigdy się nie znudzą. Jednym z nich z pewnością jest kok – popularny już w czasach starożytnych, zmieniał swoją formę na przestrzeni lat. W starożytnej Grecji wplatano w niego rzemyki i kwiaty, XVI wiek wprowadził do niego loki dookoła głowy, a nowożytność dodała ozdobne wstążki. Od lat jednak najbardziej znany i popularny jest gładki i wysoko upięty kok, który tak znany stał się dzięki „Śniadaniu u Tifanny’ego”. Swoją popularność zawdzięcza na pewno odsłonieniu ramion i szyi, wysoko upiętych włosach oraz koncentracji uwagi na kobiecej twarzy, która jest widoczna w całej okazałości. Wersje luźniejsze i bardziej glamour pasują do wielu stylizacji i wielu okazji. Dodatkowo wyposażony w diadem, szpilkę czy kwiaty prezentuje się jeszcze efektowniej. Przy jego wykonywaniu konieczne jest wygładzenie włosów olejkiem – chyba że mamy ochotę postawić na awangardowy, natapirowany koczek. Warto dodatkowo podtrzymać go apaszką – na pewno doda nam to uroku. Kolejne klasyczne fryzury damskie to kucyki, czyli końskie ogony. Szybkie i wygodne zebranie włosów gumką z tyłu głowy to chyba najbardziej znana fryzura na świecie, dodatkowo wymagająca niemal zerowego wysiłku. To również pomysł starożytności, Egipt, wspomniana już Grecja czy Rzym uwielbiały to proste spięcie włosów. U Majów natomiast było to popularne uczesanie dla panów. Często korzystano także nie z jednego, a kilku kucyków, dodatkowo zdobionych czy oplecionych tasiemką albo rzemykiem. Dlaczego koński ogon jest tak popularny? Bo jest niezwykle łatwy – to uczesanie, które pasuje każdej kobiecie i każdej stylizacji. Mundur, suknia balowa czy strój na siłownię? Nie ma żadnych przeciwwskazań. Wbrew pozorom może być on jednak bardzo efektowny – zawiązany niżej, wyżej, urozmaicony warkoczykiem, związany apaszką, wstążką – ogranicza nas tylko własna pomysłowość.

Strzyżenia damskie – klasyczne pomysły

Do klasyki wśród uczesań zalicza się również niezwykle znane cięcie. Klasyczne boby to strzyżenia damskie, klasyczne i ponadczasowe, które królują od lat. Ta krótka, strzyżona do brody fryzura zwykle posiada też gęstą, prostą grzywkę. Prawdziwe triumfy bob święcił w latach sześćdziesiątych, kiedy klasyczna wersja z prosto ściętym tyłem została zmieniona do cięcia do linii szczęki z wygolonym tyłem. Boki dłuższe niż środek zapewniły nowe spojrzenie na klasycznego boba. Jego fenomen wiąże się na pewno z tym, że nazywany on jest fryzurą przełomową. Pojawił się bowiem w czasach, w których kobiety zyskiwały prawa głosu, a bob wyrażał ich wolność i niezależność. To fryzura równouprawnienia – ale także fryzura, która u każdej kobiety wyglądać będzie dobrze. Podobno takiego zdania była już Kleopatra. Spośród grzecznych wersji wyróżnia się natapirowany i awangardowo cięty bob uzyskany poprzez natapirowanie pasm. W przypadku boba dobrze prezentują się także dodatkowe kolory pasm – ombre czy sombre. Do kanonu klasycznych fryzur damskich zaliczają się także proste, romantyczne fale. Tutaj niezbędne są nieco dłuższe włosy, chociaż fryzura również swoje początki odnajduje w starożytności. Średniowiecze to czasy uwielbienia dla długich włosów, nawet tych do ziemi. Fale święciły także triumfy podczas romantyzmu oraz pozytywizmu, często obecne na obrazach i wielbione przez artystów. To prawdziwa kwintesencja kobiecości, przez co nadal cieszą się ogromną popularnością. Fale są fryzurą łatwą i przyjemną, w której każda pani wygląda znakomicie. Nie potrzeba długiego modelowania – będą idealne dla zwiewnego looku w stylu boho. Szybko można je wykonać, pasują do każdej długości, koloru włosów oraz stylizacji. Pozwalają wyrazić kobiecy styl, jak i bardziej ekstrawaganckie spojrzenie. Dla pewnych pań fale są osiągalne wyłącznie po swobodnym wysuszeniu włosów bez suszarki. Zazwyczaj pianka i ugniecenie włosów wystarczą, by przygotować piękną fryzurę. Dobrym rozwiązaniem do ich stworzenia są też pasma zawinięte w ślimaczki na noc lub wysuszenie pasm suszarką z dyfuzorem. I klasyczna fryzura gotowa.